Алгоритм дій при виникненні надзвичайних ситуацій


Порядок дій персоналу навчального закладу щодо дії при пожежі

Кожний працівник закладу освіти при виявленні пожежі або ознак горіння (задимлення, запах гару, підвищення температури і т.п.) повинен: негайно повідомити про це за телефоном 101, 102 в пожежнорятувальну службу (при цьому необхідно назвати адресу об`єкту, місце виникнення пожежі, а також повідомити своє прізвище);

Особи, які в установленому порядку призначені відповідальними за забезпечення пожежної безпеки, після прибуття до місця пожежі повинні;

 1. Повідомити про виникнення пожежі за телефоном 101, 102 в пожежно - рятувальну службу.
 2. Здійснити оповіщення людей про пожежу.
 3. Поставити до відома керівництво і чергові служби об`єкту, ланку пожежогасіння, добровільну пожежну дружину.
 4. У разі загрози життя людей негайно організувати їх рятування, використовуючи для цього наявні сили і засоби.
 5. Видалити за межі небезпечної зони всіх учасників освітнього процесу, що не беруть участь в гасінні пожежі.
 6. Забезпечити дотримання вимог безпеки працівниками, що беруть участь в гасінні пожежі.
 7. Одночасно з гасінням пожежі організуватиевакуацію і захист матеріальних цінностей.
 8. Організувати зустріч підрозділів пожежно - рятувальної служби надати допомогу у виборі найкоротшого шляху для під`їзду до осоредку пожежі і у війти в склад штабу пожежогасіння.Пам`ятка щодо першочергових дій у разі виявлення вибухових пристроїв

Для керівництва

 1. Керівнику об`єкта при одержанні інформації про виявлення підозрілого предмета на території об`єкта необхідно негайно повідомити про це чергові частини правоохоронних органів за телефонами:
 • чергового УСБУ в Харківській області - 700-34-50;
 • чергового ГУМВСУ в Харківській області - 057-705-96-82 або 102.

Шляхом опитування заявника та очевидців з`ясувати:

- час виявлення підозрілого предмета;

-точне визначення його місце перебування;

- відомості про особу, яка залишила підозрілий предмет (чоловік, жінка, вік, прикмети, одяг, хода тощо).

 1. Зафіксувати установчі дані осіб, які виявили подозрілу знахідку та забезпечити їхню присутність на момент прибуття оперативно - слідчої групи правоохоронних органів.
 2. Дати вказівку не наближатися, не торкатися, не розкривати, не перевертати мпідрозділу знахідку, не заливати її рідиною, не засипати піском, не користуватися радіо та електроапаратурою, переговорними пристроями поблизу підозрілої знахідки.
 3. Дати вказівку на тимчасову зупинку роботи об`єкта або окремих структурних підрозділів. організувати евакуацію персоналу об`єкта, використовуючи маршрути, віддалені від місця перебування підозрілого предмета.
 4. дати вказівку спвробітникам охорони, служби - безпеки - по можливості зробити фото підозрілої знаходки - оточити місце розташування підозрілого предмета і відійти на безпечну відстань від нього.
 5. При необхідності організувати відключення побутових і виробничих комунікацій - газу, води й електрики.
 6. Якщо з виявленим предметом з ознаками вибухового пристрою відбулися будь - які дії до прибуття представників правоохороних органів, необхідно дочекатися появи фахівців - вибухотехніків і обов`язково повідомити їх про здійснення маніпуляцій з підозрілою знахідкою.

Дії під час перестрілки:


 • якщо стрілянина застала вас на вулиці, відразу ж лягте й озирніться, виберіть найближче укриття й проберіться до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриття можуть бути служити виступи будинків, пам`ятники, бетонні стовпи або бордюри, канави. Пам`ятайте, що автомобіль - не найкращий захист, тому що його метал тонкий, а пальне - вибухонебезпечне. За першої нагоди сховайтеся у під`їзді будинку, підземному переході, дочекайтеся закінчення перестрілки.
 • проводьте заходи для порятунку дітей, за необхідності прикрийте їх своїм тілом. За можливсоті повідомте про інцидент співробітників поліції.
 • якщо в ході перестрілки ви перебуваєте у будинку - укрийтеся у ванній кімнаті й ляжте на підлогу, тому що перебувати у кімнаті небезпечно через можливості рикошету. Перебуваючи в укритті, стежте за можливим початком пожежі. Якщо пожежа почалася, а стрілянина не припинилася, залиште квартиру й сховайтеся в під`їздах, далі від вікон.

Правила поведінки в умовах надзвичайних ситуації воєнного характеру


 • зберігати особистий спокій, не реагувати на провокації:
 • не сповіщати про свої майбутні дії (плани) малознайомих людей, а також знайомих з ненадійною репутацією:
 • завжди мати при собі документи (паспорт) що засвідчує особу, відомості про групу крові своєї та близьких родичів, можливіпроблеми зі здоров`я:
 • знати місце розташування захисних споруд цивільного захисту поблизу місця проживанн, роботи, місця частого відвідування (магазин, базар, дорога до роботи, медичні заклади тощо). Без необхідності старатися як найменше знаходитись поза місцем проживання, роботи та малознайомих місцях:
 • при виході із приміщень, пересуванні сходинами багатоповерхівок або до споруди цивільного захисту (сховища) дотримуватись правил правої руки (як при русі автомобільного транспорту) з метою уникнення тисняви. Пропускати вперед та надавати допомогу жінкам, дітям, перестарілим людям та інвалідам, що значно скоротить термін зайняття укриття:
 • уникати місць скупчення людей:
 • не вступати в суперечки з незнайомими людьми, уникати можливих провокацій:
 • у разі отримання будь - якої інформації від органів державної влади про можливу небезпеку або заходи щодо підвищення безпеки передати її іншим людям (за місцем проживання, роботи тощо):
 • при появі озброєних людей, військової техніки, заворушень негайно покидати цей район:
 • посилювати увагу і за можливості, також залишити цей район, у разі появи засобів масової інформації сторони - агресора.
 • орієнтуються на місцевості, розмовляють з акцентом, не характерна зовнішність, протиправні і провокативні дії, проведення незрозумілих робіт тощо) негайно інформувати органи правопорядку, місцевої влади, військових:
 • у разі потраплання у район обстрілу сховатись у найближчу захисну споруду цивільного захисту, сховище (укриття). У разі раптового обстрілу та відсутності поблизу споруд цивільного захисту, сховища і укриття - лягти на землю головою в сторону, протилежну вибухам. Голову прикриття руками (за наявності, для прикриття голови використовувати валізу або інші речі). Не виходьте з укриття до кінця обстрілу.

Бережіть себе і своїх малюків.

Кiлькiсть переглядiв: 34

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.