У закладі проходить виставка "Різдвяний віночок своїми руками"

Різдвяний вінок – новорічний декор у формі кола, найчастіше – з ялинових гілок. Його підвішують (на дверях, на вікнах тощо) або кладуть на стіл.

Традиція виготовляти різдвяний вінок поширилася із Західної Європи. Її започаткував лютеранський теолог Йоганн Гінріх Віхерн. Він взяв на виховання декількох дітей із бідних сімей. Перед Різдвом діти постійно запитували вихователя, коли ж буде свято. Щоб діти могли відраховувати дні до Різдва, 1839 року Віхерн змайстрував зі старого дерев’яного колеса вінок, прикрасив його двадцятьма чотирма малими червоними і чотирма великими білими свічками. Щоранку в цьому вінку запалювали по одній маленькій свічці, до яких по неділях додавали велику свічку.

Вважається, що кожна з деталей віночку має особливий сакральний сенс.

Наприклад, коло, в формі якого заплетений віночок, означає вічне існування Бога та вічну Надію.

Зелений домінантний колір виробу є втіленням життя та розвитку, вічності та духовності.

Червоні стрічки, якими традиційно прикрашають віночок, символізують кров розп’ятого Христа.

А шишки, фрукти та горіхи нагадують про народження та відродження.

ФОТОзвіт тут